Stosunek po masturbacji a możliwość zajścia w ciążę

Dnia 31.01 br. kochałam się z chłopakiem, ale wcześniej on się masturbował i po ok. 4 godzinach uprawialiśmy seks. Czy mogłam zajść w ciążę, bo kiedyś w szkole mówili nam, że plemniki ileś godzin żyją... Kochaliśmy się bez zabezpieczenia, ale nie było wytrysku kolejnego, bo wiedział kiedy skończyć. Czy jest jakaś możliwość?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Plemniki w odpowiednich warunkach (ok. 36 stopni, odpowiednia wilgotność) mogą przeżyć do 18 godzin. W przypadku nie zapewnienia któregoś z czynników umierają po ok. 5 minutach. Zakładam jednak, że Twój chłopak umył się po wszystkim i nie miał co na Ciebie przenosić.
Problem jednak jest w Waszych zbliżeniach, otóż zapominacie o istnieniu preejakulatu, wydzieliny wydobywającej się przed właściwym wytryskiem, który może zawierać plemniki zdolne do zapłodnienia. Stosunek przerywany jest najmniej skuteczną metodą antykoncepcji.
Pozdrawiam