Jak długo żyją plemniki i jak długo są zdolne do zapłodnienia?

Witam, Masturbuję się dosyć często, a jest taki problem: masturbowałem się rano, ok. godz 9. O godz. 18 uprawiałem z dziewczyną petting, wkładałem jej palec do pochwy. Czy istnieje jakieś ryzyko ciąży w takim odstępie czasu, gdy ręka w tym, jak widać sporym, czasie zdąży wyschnąć? Czy w trakcie pettingu bez wytrysku może dojść do ciąży? Czy jakieś plemniki znajdują się na penisie?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Plemniki w niekorzystnych warunkach, tj na dłoni, pościeli, prąciu nie żyją długo. Sperma wysycha stosunkowo szybko i jeżeli nie zapewni się wysokiej temperatury (ok. 36 stopni) i wilgotności plemniki umierają po ok. 5 minutach.
Petting jest bezpiecznym rodzajem zbliżenia pod warunkiem, że nie dochodzi do kontaktu spermy ani preejakulatu z drogami rodnymi partnerki. Preejakulat to przezroczysta wydzielina wydobywająca się z cewki w trakcie erekcji przed wytryskiem.
Pozdrawiam