Stosunek po masturbacji a prawdopodobieństwo ciąży

Witam. Mam pytanie odnośnie ryzyka zajścia w ciąże. Masturbowałem się około godziny 11, wytarłem członka chusteczką. Po godzinie 18 uprawiałem seks z penetracją bez wytrysku. Czy są szanse, że pozostały plemniki w członku i są zdolne do zapłodnienia? Pozdrawiam

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Stosunek przerywany nie jest pewną metodą antykoncepcji. W związku z tym nie można całkowicie wykluczyć ciąży. W którym dniu cyklu była Pana partnerka podczas zbliżenia? Może były to dni niepłodne? Ta informacja jest niezbędna do oceny ryzyka ciąży.