Jakie są szanse na ciążę po naszym stosunku?

Witam jeśli odbywałem stosunek przerywany i po wytrysku na kobietę wytarłem penisa chusteczkami i dalej uprawialiśmy stosunek to jakie są szanse na ciąże? Dodam że w kalendarzyku były szanse niskie

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zakładając, że Pańska partnerka miała dni niepłodne, można przyjąć, że ten stosunek nie niósł za sobą zbyt wielkiego ryzyka ciąży.

Niemniej poleganie na stosunku przerywanym i wskazaniach kalendarzyka są wątpliwą metodą antykoncepcji, o ile w ogóle tak można to nazywać. Proszę pamiętać, że nie stosując żadnego zabezpieczenia, narażacie się Państwo na klasyczną wpadkę, ponieważ stosunek przerywany niesie za sobą bardzo duże ryzyko zapłodnienia przy regularnym stosowaniu.

Odsyłam do artykułu, tam odnajdzie Pan więcej informacji: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Co do kalendarzyka, to ta metoda także jest kontrowersyjna i wymaga dużej znajomości własnego organizmu oraz pilnego obserwowania śluzu płodnego i mierzenia temperatury w pochwie. Natomiast jeszcze mniejszą wiarygodnością odznaczają się aplikacje, które na podstawie informacji o długości cyklu i ostatniej miesiączce podają przybliżony termin owulacji.

Reasumując, prawdopodobnie nie doszło do zapłodnienia podczas Państwa zbliżenia intymnego, jednak regularnie odbywane stosunki w takiej formie wiążą się z podwyższonym ryzykiem zapłodnienia.

Być może zainteresuje Pana także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/8-najskuteczniejszych-metod-antykoncepcyjnych-dla-kobiet.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.