Czy ciąża jest możliwa po tym seksie?

Witam uprawiałam seks przerywany z moim partnerem bez żadnego zabezpieczenia mam dostać za 3 dni miesiączkę czy jest możliwość ze mogłam zajść w ciąże to były dni nie płodne.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli uprawiała Pani seks podczas dni niepłodnych i był to stosunek przerywany bez wytrysku w drogach rodnych, to ryzyko jest bliskie zeru.

Natomiast proszę pamiętać, że zarówno poleganie na mało precyzyjnych wskazaniach dni płodnych według kalendarzyka oraz brak odpowiedniego zabezpieczenia nie są dobrym sposobem na uniknięcie ciąży. Skuteczność stosunku przerywanego jako „metody” antykoncepcji jest bardzo niska. Jeśli jest Pani zainteresowana, to więcej informacji odnajdzie Pani w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/na-czym-polega-stosunek-przerywany.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.