Czy istnieje możliwość zajścia w ciążę po naszym stosunku?

Dzień dobry! Mam do państwa pytanie . Otóż uprawiałem seks przerywany z moją dziewczyną , może to troszkę dziwnie zabrzmi lecz kontrolowałem preejakulat poprzez wyjmowanie co chwila członka z partnerki i obcieranie go chusteczką. Robiliśmy to kilka dni przed spodziewaną miesiączką. Jednak zaniepokoiło mnie gdyż mojej dziewczynie spóźnia się okres (wczoraj powinna go dostać) . Dodam jeszcze, że moja dziewczyna ma nieregularne miesiączki. Poprzedni okres mojej dziewczynie spóźnił się 10 dni. Czy istnieje możliwość zajścia w ciążę po naszym stosunku ? Proszę o odpowiedź . Z góry bardzo dziękuje

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ani stosunek przerywany, ani wycieranie preejakulatu chusteczką nie są formami antykoncepcji i nie gwarantują jakiegokolwiek zabezpieczenia przed ciążą. Uznanymi metodami antykoncepcji są metody barierowe oraz hormonalne, gwarantujące nawet do 99% skuteczności.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/na-czym-polega-stosunek-przerywany.

Stąd też nie sposób zapewnić Pana, że zbliżenia z partnerką nie zaowocowały ciążą, choć akurat w przypadku seksu przed miesiączką istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że nie były to dni płodne, więc nie mogło dojść do zapłodnienia.

Jeśli jednak nie stosują Państwo na co dzień żadnej formy antykoncepcji poza stosunkiem przerywanym i dodatkowo Pańska partnerka ma nieregularne miesiączki (co utrudnia precyzyjnie ustalenie terminu owulacji), wówczas sugerowałabym wykonanie testu ciążowego.

Jeśli jest Pan zainteresowany, na temat testów ciążowych może Pan przeczytać w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.