Dostałam okres 2 dni po stosunku przerywanym - czy pomimo to mogę być w ciąży?

Mam 18 lat i 2 dni temu po raz pierwszy uprawiałam seks. Stosunek był przerywany i po wytryśnięciu poza mną, chłopak tylko "wytarł" członka i ponownie zaczęliśmy się kochać. Miałam poważne wątpliwości czy samo "wytarcie" wystarczy, aby wykluczyć prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. 2 dni później dostałam okres, co trochę mnie uspokoiło.

Czy jest możliwe, żebym jednak była w ciąży? Powinnam udać się do lekarza?

Pomocy!

Witam serdecznie!

Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że stosunek przerywany nie jest najlepszą metodą antykoncepcji. Z całą pewnością można powiedzieć, że jest to najgorsza antykoncepcja cechująca się największym współczynnikiem nieplanowanych ciąż. Jeżeli jesteś na samym początku życia intymnego warto zapoznać się z dostępnymi na rynku metodami zabezpieczeń i wybrać dla siebie najwygodniejszą, ale o wyższej skuteczności niż stosunek przerywany. Wiele informacji na temat doboru właściwej formy zabezpieczenia znajdziesz na stronie www.abcantykoncepcja.pl.

Wracając do Twojej sytuacji ryzyko ciąży jest zerowe. Jeżeli miesiączka pojawiła się w planowanym terminie, to oznacza, że do zbliżenia doszło w trakcie dni niepłodnych. Nie ma zatem możliwości, by doszło do zapłodnienia.

Pozdrawiam