Jakie jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży po stosunku z wytryskiem poza pochwą?

Witam! Mam pytanie. Kochałam się z chłopakiem, wytrysk był poza mną (dokładniej na mnie). Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Słyszałam wiele o tym płynie przed wytryskiem i troszkę się wystraszyłam. Proszę o jak najszybciej możliwą i kompetentną odpowiedź. Z góry dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj.
Do udzielenia w pełni kompetentnej odpowiedzi potrzebne są konkretne informacje, których niestety nie zawarłaś w swoim zapytaniu.
Stosunek przerywany jest jedną z metod antykoncepcji cechującą się najmniejszą skutecznością.
Ocena ryzyka zapłodnienia zależy przede wszystkim od fazy cyklu, w którym doszło do zbliżenia. Jeżeli do stosunku doszło po owulacji, czyli około dwa tygodnie przed planowaną miesiączką ryzyko to jest bliskie zera. Jeżeli jednak miało to miejsce w pierwszej połowie cyklu ryzyko ciąży wynosi ok 25%.
Pozdrawiam