Czy mogę być w ciąży po stosunku bez zastosowania antykoncepcji?

Czy mogę być w ciąży? Ostatnio podczas dni płodnych, uprawiałam przez dosłownie minutę może krócej seks bez żadnej antykoncepcji, tuż po wytrysku, lecz członek został dobrze wytarty.... czy mogę być w ciąży?

Dzień dobry,

Czas trwania stosunku (przebywania członka w pochwie) nie ma większego wpływu na możliwość zapłodnienia, które zachodzi przede wszystkim wtedy, gdy do współżycia dochodzi bez stosowania antykoncepcji. Dodatkowym czynnikiem zwiększającym prawdopodobieństwo zapłodnienia jest odbycie stosunku z wytryskiem nasienia do pochwy podczas dni płodnych.

Wnosząc z Pani opisu, ww. warunki zostały właściwie spełnione, pomimo wytarcia członka po wcześniejszym wytrysku. Warto bowiem pamiętać, że podczas podniecenia i współżycia z penisa wypływa tzw. preejakulat, który może zawierać plemniki zdolne do zapłodnienia oraz, że po wytrysku nasienia jego część mogła zostać w cewce moczowej, która z kolei mogła wypłynąć bezpośrednio do pochwy podczas podjęcia kolejnego stosunku.

Pozdrawiam.
Maciej Rutkowski

https://abovo.bialystok.pl/