Czy to faktycznie możliwe, że zaszłam w ciążę?

Dzień dobry mam pytanie kochałam się w saunie a potem zaraz poszliśmy do dżakuzi byłam kilka dni po miesiączce myślałam że raczej nie mam dni płodnych no i dżakuzi a jednak test pozytywny czy to możliwe że zaszlam mimo tak różnych warunków ciepla

Dzień dobry,

Warunkiem "skutecznego" zajścia w ciążę jest współżycie bez zabezpieczenia, z wytryskiem nasienia do pochwy, (niekoniecznie podczas dni płodnych, bowiem plemniki mogą przeżyć w organizmie kobiety około tygodnia). Jeżeli ww. warunki zostały spełnione szansa (bądź zagrożenie) zajścia w ciążę jest bardzo wysoka.

Trzeba dodać, że warunki zewnętrzne (wysoka temperatura w saunie, kąpiel w jacuzzi) mogą mieć wpływ (pozytywny bądź negatywny) na poczucie komfortu podczas samego współżycia (np. większa potliwość ciała, mniejsza odporność na wysiłek, itp.) nie mają jednak bezpośredniego wpływu na żywotność plemników i możliwość zapłodnienia. Gdyby tak było, płodność i dzietność w krajach leżących w obszarach równikowych lub podzwrotnikowych byłaby ze względu na wysokie temperatury niska bądź żadna - największy jednak wskaźnik dzietności występuje właśnie w Afryce oraz krajach Ameryki Południowej, co może być wyraźnym dowodem na to, że temperatura powietrza i wody są raczej mało skutecznym środkiem antykoncepcyjnym.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski

https://abovo.bialystok.pl/