Czy to jest faktycznie możliwe, abym była w ciąży?

Moj cykl miesiączkowy trwa zazwyczaj 28-32dni. Ostatnio czyli 7.04 (9 dzień cyklu) odbyl sie stosunek z chłopakiem. Nie zabezpieczaliśmy i nie doszedl we mnie oraz to nie byl stosunek przerywany. Mój problem jest taki, ze obecny cykl trwa 37 dni. Chlopak mowi ze nie wydziela preejakulatu. Poprzedni cykl trwal od 1.03 do 29.03 (29 dni cyklu). Owulacja przez aplikację byla przewidziana na 13.04 (15 dzien cyklu). Czytalam rowniez na cykle o długości okolo 28 dni owulacja mozw sie przesunąć do 11 dnia cyklu (9.04, dwa dni po stosunku). Moje objawy to bole podbrzusza i jajnika, zmiany nastrojów. Mierzyłam temperature i nie jest podwyższona. I moje pytanie brzmi, czy to możliwe, zebym byla w ciazy, a jeśli nie to czym to moze byc spowodowane.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

każdy niezabezpieczony stosunek niesie ze sobą ryzyko zajścia w ciążę, dlatego nie można tego wykluczyć i w Pani przypadku.

Niestety Pani chłopak może się mylić. Każdy zdrowy mężczyzna podczas podniecenia seksualnego wydziela preejakulat czy tego chce, czy nie. W śluzie tym może znajdować się niewielka ilość plemników, dlatego ciąża bez wytrysku również jest możliwa.

Więcej na ten temat przeczyta Pani w jednym z naszych artykułów: https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zajsc-w-ciaze-bez-wytrysku.

Z kolei pięciodniowe opóźnienie okresu nie musi świadczyć o ciąży, lecz wynikać może także ze stresu, podróży, diety, nadmiernych ćwiczeń fizycznych, przyjmowanych leków czy przebytych infekcji. Gdyby okres nie pojawiał się mimo upływu czasu, proszę wykonać test ciążowy lub w razie potrzeby udać się do ginekologa. Czasem brak okresu może świadczyć o problemach ginekologicznych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.