Ryzyko ciąży po pettingu i stymulacji łechtaczki ręką

Witam! Uprawiałam petting z moim chłopakiem bez bielizny, doszło do wytrysku, w momencie którego nasze narządy płciowe nie stykały się, jednak chwilę później przytulaliśmy się do siebie i wtedy jego członek dotykał mojej pochwy, następnie mój chłopak pieścił moją łechtaczkę. Sytuacja ta miała miejsce w moje dni płodne. Jakie jest ryzyko, że mogłam zajść w ciążę?

Witam serdecznie!

W opisanej sytuacji doszło do zachowań ryzykownych, dlatego ryzyko ciąży jest stosunkowo wysokie. Niemożliwe jest jednak dokładne procentowe ustalenie ryzyka zapłodnienia. Wiele zależy od dokładnego dnia cyklu (im wcześniejszy dzień cyklu, tym ryzyko mniejsze), czasu zbliżenia miejsc intymnych (im później, tym ryzyko mniejsze-przyjmuje się, że plemniki pozostałe na prąciu obumierają w przeciągu kilkunastu minut od ejakulacji) oraz ewentualnego wytarcia/obmycia prącia.

Kontrolnie może Pani wykonać test ciążowy 14 dni po zbliżeniu.

Pozdrawiam