Ryzyko zapłodnienia podczas pettingu

Witam! Robiłem z dziewczyną petting. Podczas pieszczot nie doszło do wytrysku mojego nasienia, natomiast pojawił się u mnie preejakulat. Być może miałem odrobinę tego preejakulatu na palcu, który włożyłem następnie do pochwy. Dziewczyna miała wówczas dni płodne. Czy prawdopodobieństwo zajścia przez nią w ciąże jest duże? Czy istnieje jakiekolwiek prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w takim przypadku? Proszę o wyjaśnienie.

Witam serdecznie!

W płynie preejakulacyjnym mogą znajdować się plemniki, czyli istnieje możliwość zapłodnienia, jednak szanse na zajście w ciąże w ten sposób są raczej niewielkie. Jednak zawsze warto pamiętać o tym fakcie i starać się również uważać podczas pettingu.
W przypadku braku miesiączki u Partnerki konieczne będzie wykonanie testu ciążowego a w przypadku pozytywnego wyniku konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Warto również pomyśleć nad innym rodzajem zabezpieczenia przez niechcianą ciążą.

Pozdrawiam