Jakie jest ryzyko ciąży podczas pettingu?

Witam! chciałbym zapytać jakie jest ryzyko ciąży podczas pettingu. Dzisiaj z dziewczyną go uprawialiśmy oboje byliśmy w bieliźnie (ona miała jeszcze podpaskę do pochwy taką specjalną) kilka razy udało mi się ją spenetrować na 1cm max dodatkowo jest w 14 dniu cyklu czyli okres owulacji nie spojrzeliśmy i teraz boimy się że mogło dojść do zapłodnienia ( nie było wytrysku) druga sytuacja to również petting tylko ja byłem w bieliźnie a ona w spodniach dresowych bieliźnie i podpaskę czy również powinniśmy się czegoś obawiać proszę o szybką odpowiedź!!

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeśli podczas zbliżenia byli Państwo w bieliźnie, to ryzyko ciąży jest znikome.

Podczas owulacji istnieje największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, ale do tego konieczny jest kontakt penisa z drogami rodnymi kobiety. Jeśli do tego nie doszło, proszę się nie obawiać – nie zostaniecie rodzicami.

Na przyszłość proszę pamiętać, że brak wytrysku podczas zbliżenia nie wyklucza zapłodnienia. Plemniki zdolne do zapłodnienia mogą również znajdować się w płynie preejakulacyjnym, który wytwarza się w momencie podniecenia, dlatego konieczne jest zabezpieczenie np. w formie prezerwatywy.

Przydatne informacje dotyczące prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w różnych sytuacjach znajdują się w artykule dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Natomiast petting został opisany szerzej pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/petting-na-czym-polega-jak-go-uprawiac.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.