Czy jest ryzyko poczęcia podczas pettingu?

Witam. Ostatnio uprawiałem z moją dziewczyną petting 2 dni z rzędu. Pierwszego dnia moja dziewczyna ocierała się o mnie w bieliźnie i w spodenkach, ja również byłem w bieliźnie i w spodniach dresowych, po pewnym czasie doszło do wytrysku, następnie poszedłem do toalety się wytrzeć, (po około 10-15 minutach) ponownie doszło do zbliżenia w podobnej formie jednak w pewnych momentach zdejmowałem mojej dziewczynie spodenki i pozostawała w samej bieliźnie, a ja dalej w spodniach na których nie zauważyłem przesiąkniętej plamy po wytrysku. Drugiego dnia ponownie uprawialiśmy petting ,tym razem ja byłem w bieliźnie i w spodenkach , a moja dziewczyna bez niczego. Ocierałem się o jej pośladki (tak jak i poprzedniego dnia) i trwało to chwilę ,do wytrysku nie doszło, jednak po tej chwili zauważyłem na spodenkach małą plamkę po preejakulacie i czy w tych dwóch przypadkach byłoby prawdopodobieństwo tego, że mogłoby dojść do zapłodnienia? Dodam że moja dziewczyna podczas tych dwóch dni miała dni płodne. Z góry dziękuję za odpowiedź
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

z Pańskiej relacji zawartej w pytaniu wynika, że w ostatnich dniach uprawiał petting z partnerką. Były to kilkukrotne zbliżenia, jednak nie dochodziło do penetracji. Dodatkowo pieszczoty odbywały się w niecałkowitym negliżu. Wydaje się, że w tej sytuacji ryzyko niechcianej ciąży jest raczej niskie. Jeśli nie było bezpośredniego kontaktu narządów płciowych, to nie powinno być tutaj większego zagrożenia. Niemniej warto w takim wypadku obserwować dalej cykl, aż do momentu pojawienia się miesiączki. Na przyszłość można pomyśleć o zastosowaniu metod antykoncepcji: mechanicznej czy hormonalnej. Na rynku dostępnych jest wiele form, które można bezpiecznie stosować. W Pana przypadku jest to prezerwatywa bądź antykoncepcja hormonalna, która musi być przepisana przez urologa. Jeśli chodzi o partnerkę, to opcji jest wiele: tabletki antykoncepcyjne, plastry, zastrzyki czy wkładka domaciczna oraz kilka innych. Zachęcamy zatem do przemyślenia różnych rozwiązań. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/metody-antykoncepcji-dla-mezczyzn

https://portal.abczdrowie.pl/meska-tabletka-antykoncepcyjna

https://portal.abczdrowie.pl/petting-na-czym-polega-jak-go-uprawiac

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-hormonalna-przeciwwskazania

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dzialaja-pigulki-antykoncepcyjne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.