Jak duże jest prawdopodobieństwo, że mogło dojść do zapłodnienia?

W piątek ocierałam się miejscami intymnymi z moim chłopakiem. On miał na sobie bokserki, ja bieliznę i podpaskę, mimo braku okresu. Nie miał wytrysku, nie był pewien co do preejakulatu. Jego penis był ustawiony płasko, jak na godzinę 13:00. Było to w moje dni niepłodne. Mój cykl jest dość nieregularny - trwa od 24 do 26 dni. Po 40 godzinach od tego zdarzenia (w niedzielę), wzięłam tabletkę Ellaone. Dziś (poniedziałek) moja temperatura ciała wynosi około 37 C. Ginekolog podsumował, że może to być druga faza cyklu. Normalnie wczoraj, dziś lub jutro powinnam dostać okres, ale to do teraz się nie stało. Ginekolog powiedział, że po zażyciu tabletki "dzień po" mam na to 7 dni. Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogło dojść do zapłodnienia i w konsekwencji ciąży?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam, jeśli dobrze zrozumiałam, to uprawiali Państwo tzw. petting i zarówno Pani, jak i partner byliście w bieliźnie, zatem ryzyko zajścia w ciążę jest zerowe. O pettingu i ryzyku ciąży może Pani przeczytać tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/petting-na-czym-polega-jak-go-uprawiac. Podsumowując: nie doszło do wytrysku, nie doszło do penetracji, miała Pani dni niepłodne oraz wzięła Pani tabletkę Ellaone, która działa po 120 godzinach od zażycia. Nie powinna Pani w tym czasie zażywać kolejnych tabletek – może to doprowadzić do zaburzeń hormonalnych. Jeśli jest Pani zainteresowana, na czym opiera się działanie tabletki postkoitalnej, zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/pigulka-dzien-po-cena-kiedy-stosowac-ellaone-escapelle. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.