Czy w wyniku pęknięcia tej prezerwatywy mogło dojść do zapłodnienia?

Witam. Chciał bym poprosić o pomoc. 22.10 kochałem się ze swoją dziewczyną. Mieliśmy prezerwatywę lecz niestety pękła i doszło do wytrysku w środku. Moja dziewczyna wzięła tabletkę esscaplle po 27 godzinach. Po okolo tygodniu wystapilo krwawienie.Po 2 tygodniach zrobiła test ciążowy i wyszedł negatywny. Lecz jest problem bo po 4 tygodniach od stosunku u mojej dziewczyny występowały bole podbrzusza i często oddaje mocz. Planowany okres ma mieć 8 grudnia. W miarę możliwości proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam,

by ocenić skuteczność przedsięwziętego przez partnerkę sposobu przeciwdziałania ciąży, należałoby ustalić ryzyko wystąpienia ciąży podczas wspomnianego zbliżenia. A to jest niemożliwe, ponieważ nie wspomina Pan o długości cyklu partnerki czy dniu, w którym doszło do zbliżenia. Tzw. tabletka „po” ma wysoką skuteczność, która polega na hamowaniu owulacji – zatem jeżeli seks miał miejsce przed owulacją, to Escapelle powinna „odroczyć” ten moment w cyklu. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/pigulka-dzien-po-cena-kiedy-stosowac-ellaone-escapelle.

Jeżeli test ciążowy po około 2 tygodniach od zbliżenia dał negatywny wynik, to ciążę właściwie można wykluczyć, a dolegliwości, o których Pan wspomina mogą być spowodowane stresem lub niewielkimi zaburzeniami hormonalnymi, być może związanymi z z zażyciem pigułki antykoncepcji postkoitalnej. O testach ciążowych i ich skuteczności przeczyta Pan w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy-po-ilu-dniach-dzialanie-rodzaje.

Proszę również pamiętać, że antykoncepcja awaryjna niesie za sobą szereg działań niepożądanych, m.in. w postaci mdłości, bólu podbrzusza i zaburzeń menstruacyjnych. Więcej na ten temat w materiale: https://portal.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-antykoncepcji-po-stosunku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.