Czy jest możliwe, by w taki sposób doszło do zapłodnienia?

Witam, Dręczy mnie jedna sprawa. Mam 18 lat. I w pierwszym dniu ostatniej miesiączki dotykałam mojego chłopaka po brzuchu, najniżej zjechałam do gumki majtek. Później poszłam do toalety i podtarlam się papierem. Dopiero wtedy zorientowałam się, że może jakiś plemnik był na mojej ręce i właśnie przeniosłam go na papier a z papieru do pochwy. Mam zazwyczaj regularne cykle 27 dniowe (czasem 25 a czasem 30 dni trwa cykl). Teraz okres spóźnia mi się już 4 dzień. Czy jest mozliwe by w taki sposób doszło do zapłodnienia? I czy poczulabym gdybym miała jakąś wydzielinę na rece, bo raczej niczego nie zauważyłam?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie ma możliwości, by w ten sposób przenieść nasienie do pochwy, a tym samym doprowadzić do zapłodnienia. Kontakt z ejakulatem, petting, podcieranie się po stosunku – to często budzi wątpliwości młodych ludzi i budzi obawy o ciążę, niemniej zupełnie niepotrzebnie.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/petting-na-czym-polega-jak-go-uprawiac.

Przede wszystkim żywotność plemników jest bardzo ograniczona – po ejakulacji plemniki poza pochwą mogą przeżyć kilka do kilkunastu minut i to tylko pod warunkiem zapewnienia odpowiedniej wilgotności.

Dodatkowo była Pani w pierwszym dniu cyklu, a to oznacza, że były to dni niepłodne, więc to ostatecznie wyklucza ewentualną ciążę.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji na temat cyklu miesiączkowego i wyznaczania dni płodnych odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/kalendarz-dni-plodnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.