W jakim czasie prawdopodobnie mogło dojść u mnie do zapłodnienia?

Witam, chcialam zapytac o ważne dla mnie pytanie. Mianowicie jestem w ciąży i bardzo chce dowiedzieć się daty zapłodnienia, data pierwszego dnia ostatniej miesiączki to 15 czerwiec , poprzedniej to 19 maj. Wymiotowac zaczelam około 10 sierpnia. Kolejna miesiączkę mialam dostac 12 lipca a czas pomiędzy miesiączkami wynosi praktycznie zawsze 28 dni, czasami jest to /- 3 dni. Ostatnio miesiączka spóźniała mi sie jakis rok temu o około góra 2 tygodnie. I mam pytanie czy jest jakas możliwość na to ze do zapłodnienia doszkolo okolo 25 - 30 lipca? Jest taka możliwość, ze ta miesiączka poprsotu sie spozniala i jakims trafem zaszla bym w ciaze pod koniec lipca? Czy w 100 procentach doszło do zapłodnienia pod koniec czerwca/początek lipca. Bardzo mnie ta sprawa męczy:(

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli dotychczas miesiączkowała Pani regularnie, to jest mało prawdopodobne, by miało to miejsce akurat w tej sytuacji, a jeszcze mniej prawdopodobne wydaje się, by do zapłodnienia doszło pod koniec lipca.

Biorąc pod uwagę regularność i długość Pani cyklu, a także datę ostatniej miesiączki, można się spodziewać, że owulację miała Pani 28. czerwca, a do zapłodnienia mogło dojść zarówno w ten dzień, jak i wcześniej. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dochodzi-do-zaplodnienia.

Jeśli intryguje Panią ta kwestia, proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym ciążę – ustalenie dokładnej daty porodu, a co za tym idzie także i daty poczęcia, jest możliwe na podstawie wymiarów płodu w I trymestrze. Więcej na temat badania ultrasonograficznego w ciąży pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-usg-w-ciazy.

Z pewnością wyliczenia na podstawie badania USG są bardziej miarodajne niż poleganie na regule Naegelego. O niej przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/w-ktorym-tygodniu-ciazy-jestem-podstawowe-informacje-regula-naegelego-badania-suplementacja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.