Ciąża a stres

Współżyłam z chłopakiem, oczywiście użyliśmy prezerwatywy i nie doszedł we mnie. Dwa tygodnie po tym dostałam okres w tym samym miesiącu, co współżyłam, czyli wszystko powinno być oki. Ale w następnym miesiącu nie dostałam okresu (moje cykle są nieregularne). Zrobiłam test miesiąc po współżyciu i wyszedł negatywny. Czy powinnam się czymś martwić, czy to tylko stres?

Witam serdecznie!
Przy prawidłowo zastosowanej prezerwatywie ryzyko zajścia w ciążę jest znikome. Dodatkowo, jeżeli nie doszło do wytrysku ryzyko to jest zerowe.
Niewystąpienie krwawienia w przewidywanym okresie nie musi być niczym niepokojącym, tym bardziej, że Pani cykle są nieregularne. Towarzyszący stres może wydłużyć cykl, co z kolei opóźni wystąpienie krwawienia.
Domowe testy ciążowe dają wiarygodne wyniki już po 14 dniach od daty ryzykownego zbliżenia. Jako że test wykonany był po 30 dniach jego wynik tym bardziej należy uznać za miarodajny.
Sugerowałabym spokojnie poczekać jeszcze kilka dni nie myśląc o ewentualnej ciąży. Krwawienie powinno wystąpić w najbliższym czasie.
Jeśli tak się nie stanie zawsze może Pani udać się do ginekologa, który ustali przyczynę występowania nieregularnych krwawień.
Pozdrawiam.