Podwyższona temperatura - czy jestem w ciąży?

Moja temperatura to 37,2. 7 lutego powinnam mieć miesiączkę i nadal jej nie ma. Temperatura ciągle się utrzymuje na tym samym poziomie. Mierze ją zwykłym termometrem elektrycznym.

Chciałam zapytać, czy taki termometr wskazuje dobrą temperaturę? I czy możliwe, że jestem w ciąży przy takiej temperaturze? Test ciążowy wyszedł negatywnie. Biorę tabletki z enzymami fibrynolitycznymi i antybiotyk.
Proszę pomóżcie.

Witam!

Z opisu wynika, że leczy się Pani z powodu stanu zapalnego w obrębie dróg rodnych. Jest to najbardziej prawdopodobna przyczyna występowania podwyższonej temperatury ciała. W tym przypadku nie wiązałabym tego z ciążą. Opóźnienie krwawienia miesięcznego może być wywołane przez wiele czynników, m.in. właśnie stany zapalne, przeziębienia, odchudzanie, stres czy podróże.

Oczywiście jeżeli prowadzi Pani aktywne życie płciowe, mogło dojść do zapłodnienia. Test ciążowy najlepiej wykonać w terminie spodziewanej miesiączki. Przy wyniku negatywnym dla pewności warto go powtórzyć po 2 tygodniach, ponieważ za pierwszym razem poziom badanego hormonu (hCG) mógł być jeszcze za niski.