Mierzenie temperatury
Witam, mam problem z interpretacją swoich wyników z pomiaru temperatury. Proszę powiedzieć, czy wystąpiła u mnie owulacja? Dziękuję. 1 dc - okres do 6 dc, 7 dc - 36,9, 8 dc zapomniałam zmierzyć, 9 dc - 36,8, 10 dc - 36,7, 11 dc - 36,6 USG pęcherzyk 9 mm, 12 dc - 36,8, 13 dc - 36,8, 14 dc - 36,9, 15 dc - 36,8, 16 dc - 36,8, 17 dc - 36,8, 18 dc - 36,9, 19 dc - 36,8, 20 dc - 36,8, 21 dc - 36,7, 22 dc - 36,8, 23 dc - 36,6, 24 dc - 36,8, 25 dc - 36,8, 26 dc - 36,8, 27 dc - 36,6, 28 dc - 36,8.

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam!
U zdrowej, dojrzałej płciowo kobiety temperatura ciała mierzona po przebudzeniu ma przebieg dwufazowy. W pierwszej fazie cyklu temperatura jest niższa i wynosi około 36,6-36,8º C. W fazie drugiej temperatura wynosi około 37,0-37,3º C. W podanych przez Panią wartościach nie zaznacza się jednoznacznie poziom na dwie fazy... Nie musi to oznaczać od razu cyklu bez jajeczkowania. Może być związane z nieprawidłowościami pomiaru (pomiar powinien odbywać się od razu po przebudzeniu, w łóżku, po minimum 6 godzinach nieprzerwanego snu, nie występują infekcje). Wiarygodna diagnostyka cyklu jest możliwa po wykonaniu pomiarów w co najmniej 3 cyklach.
Pozdrawiam!