Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy istnieje szansa zapłodnienia?

Witam. Czy istnieje szansa zapłodnienia w sytuacji gdy do stosunku doszło 15 grudnia spodziewana miesiączka miała nastąpić 21 grudnia ale krwawienie pojawiło się dopiero 26 grudnka po stosunku do którego doszło dzien wcześniej?dodam ze przed pojawianiem się krwawienia zrobiłam test wyszedł negatywnie. Czy powinnam wykonać test? Jeśli tak to kiedy? Miesiączkuje zwykle regularnie nie miałam nigdy problemu z aż takim opóźnieniem. Z góry dziękuję za pomoc
KOBIETA, 22 LAT 4 miesiące temu

Łagodzenie bólu porodowego okłady, poród w wodzie, pozycje porodowe

Ból porodowy jest bardzo trudny do zniesienia. To jeden z najgorszych rodzajów bólu. Sprawdź, jak można złagodzić naturalnie przykre dolegliwości, których doświadcza kobieta rodząca.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zapłodnienie w opisanej sytuacji raczej jest mało prawdopodobne, niemniej warto byłoby ustalić, z czego wynikają takie przesunięcia cyklu, ponieważ wraz z zaburzeniami płodności mogą wystąpić perturbacje owulacji.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/nieregularny-okres-przyczyny-zaburzenia-cyklu-leczenie.

Jeżeli zdecyduje się Pani na wykonanie testu ciążowego, to warto z tym poczekać minimum 14 dni, choć producenci testów ciążowych deklarują ich wiarygodność niekiedy już po 7-10 dniach od zbliżenia intymnego.

Więcej na temat testów ciążowych oraz tego, kiedy należy je wykonać w materiale dostępnym pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy