Czy mimo negatywnych dwóch testów mogę być w ciąży?

Witam. Chciała bym dowiedzieć się czy jest możliwość że jestem w ciąży. A więc może zacznę od tego że choruje na niedoczynność tarczycy podwyższona prolaktyna (ale jak biorę tabletki okres zawsze jest) zazwyczaj cykl trwa 29 dni. Podczas seksu doszło do wtrysku. Ale robiłam dwa testy każdy z innej firmy i dwa negatywne. Brak miesiączki (powinnam dostać 16 dni temu) częste oddawanie moczu, bóle pod brzusza piersi się powiększyły i zrobiły się wrażliwe na dotyk. Często też kręci mi się w głowie (wcześniej gdy byłam w ciąży to też mi się kręciło 11tydzien poronienie) ciągle też jestem głodna nie wiem czy to wszystko może mieć coś wspólnego i łączyło się w całość. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli stosunek z wytryskiem miał miejsce podczas dni płodnych to nie można wykluczyć ciąży. Natomiast jeżeli testy ciążowe wykonała Pani poprawnie (zgodnie z instrukcją dołączoną przez producenta), co najmniej 10-14 dni od momentu zbliżenia, jest małe prawdopodobieństwo, by wynik był fałszywie negatywny.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji na temat testów ciążowych odnajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Z uwagi na fakt, iż cierpi Pani na niedoczynność tarczycy oraz hiperprolaktynemię nie sposób wykluczyć zaburzeń hormonalnych, które mogły doprowadzić do zatrzymania miesiączki.

W tej sytuacji sugerowałabym skierowanie się na badania laboratoryjne na oznaczenie stężenia beta hCG we krwi, a jeżeli wynik również tego badania wykluczy ciążę, powinna Pani niezwłocznie skonsultować się z endokrynologiem, ginekologiem lub internistą. Oznaczenie poziomu TSH i prolaktyny powinno dać odpowiedź na pytanie o przyczynę braku miesiączki – podwyższona prolaktyna może również odpowiadać za tkliwość piersi czy mdłości, zaś wysokie stężenie tyreotropiny skutkować brakiem miesiączki.

Proszę zapoznać się z tymi artykułami, być może okażą się pomocne: https://portal.abczdrowie.pl/wysoka-prolaktyna-objawy-skutki-leczenie oraz https://portal.abczdrowie.pl/podwyzszone-tsh-przyczyny-niskie-tsh.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.