Czy te negatywne testy wykluczają ciążę?

Witam, miesiąc temu został mi wypisany bromergon, na początek miałam brać 1/3 tabletki na noc przez 10 dni, później pół tabletki i na koniec cała, zawsze przed snem. Bromergon przyjęłam 3 noce pod rząd wedle zaleceń po 1/3 tabletki później ze względu na duży nakład pracy i studiów zapomnaialam o tabletkach i je odstawiłam. Po 3 dniach brania bromergonu współżyłam ( był to dzień owulacji). Dziś nie mam miesiączki a spóźnia mi się już 10 dni. Test ciążowy negatywny w dniu dzisiejszym ( byłby to płaczek 4 tyg ciąży ) i tydzień temu ( gdy okres spóźniał mi się dopiero 3 dni ) test również był negatywny. Dodam ze od kilku dni delikatnie pobolewa mnie podbrzusze. Czy skoro testy były negatywne czy jest możliwa ciąża ? Czy raczej może być to spowodowane bromergonem mimo iż przyjęłam go tylko 3 razy po 1/3 tabletki ? Dodam że wcześniej nie miałam problemów z miesiączkowaniem, miesiączka zawsze przychodziła 1-2 dni wcześniej niż w ubiegłym miesiącu. Nawet przy dużych stresach miesiączka była regularna i nie wiem czy się martwić ze coś nie tak czy to może być ciąża a na test jeszcze za wcześnie ? Dziękuje za odpowiedzi

Redakcja abcZdrowie

Witam,

test ciążowy wykonany w dniu miesiączki, bądź minimum 14 dni po zbliżeniu, powinien być wiarygodny – ciążę zatem może Pani wykluczyć, choć sugerowałabym wykonanie również badania na oznaczenie beta hCG w surowicy krwi.

Bromergon z kolei nie powinien spowodować wydłużenia czy innych zaburzeń cyklu. Proszę zapoznać się z odpowiedziami eksperta na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-miesiaczki-a-bromergon.

Natomiast jeżeli Bromergon stosuje Pani z powodu zbyt wysokiego stężenia prolaktyny, to właśnie to jest powodem braku menstruacji, a nie stosowanie leku, który powinien poprzez uregulowanie poziomu hormonu spowodować przywrócenie prawidłowego, regularnego cyklu.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/hiperprolaktynemia-przyczyny-objawy-diagnostyka-leczenie.

W razie gdyby menstruacja nie pojawiła się w najbliższym czasie mimo braku podniesionego poziomu gonadotropiny kosmówkowej, wskazana jest dalsza diagnostyka zaburzeń miesiączkowania.

Proszę zapoznać się z tym materiałem, być może okaże się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.