Negatywny test ciążowy - czy mimo to mogę być w ciąży?

Witam. Sprawa przedstawia się następująco: * 27 marca odbyłem stosunek z dziewczyną (zabezpieczająć się prezerwatywą, z tym, że skończyłem wewnątrz niej i jak się potem okazało gumka zsuneła się do połowy). * 9 kwietnia powinna mieć miesiączkę, ale jej nie dostała * 15 kwietnia zrobiła 4 testy ciążowe (w tym bobo-test), dwa rano i dwa pod wieczór. Wszystkie pokazały wynik negatywny. Jeżeli to ma znaczenie, chciałbym zaznaczyć, że ma 22 lata, ostatnio miała trochę stresów i raczej brak problemów ze zdrowiem. Chciałbym się zapytać czy mogę już mieć pewność, że nie jest w ciąży i ile może się spóźniać miesiączka?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Zazwyczaj test ciążowy w przypadku podejrzenia ciąży radzimy wykonać w dniu spodziewanej miesiączki lub 2 tygodnie po odbytym stosunku.

Jeżeli test wyszedł negatywny, a miesiączka nadal się nie pojawiła można jeszcze raz wykonać test. Jeśli nadal będzie negatywny przy braku miesiączki warto udać się na wizytę do ginekologa.

Przeciętnie przyjmujemy, że prawidłowe cykle powinny zawierać się między 21 a 35 dni. Mogą się one wydłużać z różnych przyczyn takich jak: stres, nieprawidłowa dieta czy zaburzenia hormonalne.
Każde zaburzenie miesiączkowania należy skonsultować z ginekologiem.

Pozdrawiam!