Brak okresu prze 10 dni i negatywny test ciążowy

30 września powinnam dostać okres a jest już 10 października i nadal nie mam. Robiłam dziś test ciążowy aby sprawdzić czy przypadkiem w ciąży nie jestem ale wyszedł na szczęście dla mnie negatywnie:) ale zaczynam się denerwować, że coś jest nie tak. Czy ktoś wie czemu tak się dzieje?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Jeśli wynik testu jest negatywny i miesiączka nie pojawia to powinna Pani zwrócić się do ginekologa. Niewykluczone, że przyczyną braku krwawienia jest stres i jest to problem przejściowy. Brak miesiączki, występujący mimo nieobecności ciąży, świadczyć może często o zaburzeniach hormonalnych. Pozdrawiam