Czy mogę być w ciąży skoro testy są negatywne?

Witam. W zeszłym miesiącu mój cykl wynosił 26 dni, miesiączkę dostałam 7 lutego. Przyszła ona nieco wcześniej ponieważ moje cykle zwykle wynoszą 28-29 dni. Miesiączkuje regularnie. Dzisiaj tj. 14 marca mija 36 dzień cyklu a miesiączka się nie pojawią. Wykonałam 4 testy ciążowe, każdy z nich dał wynik negatywny, jednak miesiączka nadal się nie pojawiła. Wizytę u lekarza ginekologa mam na jutro. Czy jest możliwe, że mimo 4 negatywnych testów z czego ostatni był wykonany w 34 dniu cyklu mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

testy ciążowe są zazwyczaj wiarygodne w terminie spodziewanej miesiączki. Wszystko jednak zależy od tego, kiedy doszło do współżycia. Jeśli od ostatniego zbliżenia minęły co najmniej dwa tygodnie, to najprawdopodobniej testy ciążowe są już wiarygodne, a ich negatywny wynik wskazuje na brak ciąży.

Dla pewności może Pani dodatkowo oznaczyć poziom hormonu beta-HCG, który da ostateczną odpowiedź co do ciąży lub jej braku. Zapewne wizyta u ginekologa również wiele wyjaśni. Brak okresu w terminie może być bowiem związany nie tylko z ciążą, ale również nieprawidłowości w obrębie dróg rodnych. Czasem miesiączka spóźnia się także z powodu stresu, odchudzania lub zbyt dużego wysiłku fizycznego.

O tym, jakie czynniki chorobowe mogą wpływać na brak okresu przeczytać można w naszym artykule, który znajduje się pod poniższym adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.