Czy możliwe, że test ciążowy będzie dodatni?

Witam. Od 6dni spóźnia mi się miesiączka. Z mężem wpolzyje regularnie. Test wykonałam w 3 dzień spóźniającej się miesiaczki wynik był negatywny. Dostrzegam bol piersi, podniesiona temperaturę ciała, bol brzucha, częściej niż zwykle korzystam z toalety a także więcej jem. Czy powtórzyć test czy jednak lepiej udać się lekarza?
KOBIETA, 28 LAT 2 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

może Pani powtórzyć test ciążowy i dodatkowo oznaczyć poziom hormonu beta-HCG. W terminie spodziewanej miesiączki testy ciążowe powinny być już wiarygodne, ale zawsze warto je jeszcze powtórzyć, zwłaszcza, że spóźniająca się miesiączka i opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na ciążę.

Jeśli mimo upływu czasu testy ciążowe nadal będą dawały wynik negatywny, to proszę i tak zgłosić się do ginekologa. Brak okresu może wynikać z zaburzeń hormonalnych bądź jednostek chorobowych. Konieczne jest więc badanie ginekologiczne.

Temat ten został szerzej opisany w jednym z naszych artykułów, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.