Czy to faktycznie może być ciąża mimo negatywnych testów?

Witam, od 10 dni spóźnia mi się miesiączka. Ostatnia była od 20.07 do 25.07, stosunki z mężem są bez zabezpieczenia(nie kończy we mnie) 1.08 był stosunek kiedy skończył we mnie , 9/10.08 miałam różowe plamienie. Teraz 21.08 powinnam dostać okres jednak spóźnia się już 10 dni. Zrobiłam 4 testy ciążowe i wszystkie wyszły negatywne. Na wizytę do ginekologa idę w październiku ponieważ wtedy będę w Polsce. Proszę mi powiedzieć czy to może być ciąża? Kiedy zrobić następny test?
KOBIETA, 22 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli od ostatniej miesiączki współżyła Pani bez zabezpieczenia, pojawiło się różowe plamienie, a obecny okres się spóźnia, to są to książkowe objawy początku ciąży. Jednakże, skoro prawidłowo przeprowadzone testy wychodzą negatywnie, sugeruje to brak hormonu hCG we krwi.

Istnieje kilka innych możliwych powodów opóźnienia miesiączki, takich jak stres, zmiany hormonalne, zmiany w diecie, choroby lub inne czynniki zewnętrzne. Skonsultowanie się z lekarzem ginekologiem jest zawsze zalecane, zwłaszcza jeśli opóźnienie miesiączki jest długotrwałe.

Może Pani odczekać jeszcze kilka dni i powtórzyć test ciążowy. Jeżeli wyjdzie negatywny, proszę się udać na wizytę do specjalisty.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-taki-rozowy-sluz

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.