Czy mogę być w ciąży mimo negatywnego testu ciążowego?

Witam okres spóźnia mi sie 3 dzień przy czym robiłam trzy testy wyszły negatywne, zaznacze ze współzylam ostatni raz 30 września po czym okres mi sie przyspieszyl o 5 dni ,teraz jesszcze nie dostalam kolejnego okresu . Czy jest mozliwe ze jestem w ciazy po takim czasie ? nie wiem co sie dzieje, brak rowniez objawow ciazy
KOBIETA, 37 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli ostatnie zbliżenie miało miejsce 30 września, to testy ciążowe można jak najbardziej uznać za wiarygodne. Trzy negatywne wyniki testów ciążowych wskazują na brak ciąży i tak też zapewne jest. Dla pewności może Pani dodatkowo oznaczyć stężenie hormonu beta-HCG. Najprawdopodobniej jednak nie jest Pani w ciąży.

Opóźnienie menstruacji może mieć wiele różnych przyczyn, takich jak: infekcja, stres czy zmiana sposobu odżywiania. Proszę cierpliwie poczekać na miesiączkę, a jeśli nie pojawi się pomimo upływu czasu, to warto odwiedzić ginekologa.

Zachęcamy do zapoznania się z tekstem opisującym ten problem:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe. Być może znajdzie Pani w nim przydatne informacje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.