Czy takie objawy wskazują na ciążę?

Dzień dobry, W połowie października współżyłam z partnerem. (17 , 18 październik) Cztery stosunki z wytryskiem w pochwie. 21, 22 październik powinnam mieć okres, zamiast tego wystapilo tylko skąpe niespełna 2dniowe plamienie bez skrzepów krwi. Wykonałam test ciążowy z moczu wyszedł negatywny. 2 listopada Wykonałam test beta hcg z krwi. Też brak ciąży. 19 listopada zaczęło się 3 dniowe plamienie. Pierwszego dnia obfite pozostałe 2 dni skąpe. Czy jest szansa, że testy były wykonane za wcześnie? I należy je powtórzyć? Ponadto odczuwam bóle piersi i od tygodnia mam dziwna sucha drobną wysypkę na obu policzkach.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w opisywanej przez Panią sytuacji faktycznie istnieje szansa zapłodnienia. W pytaniu pisze Pani, że jakiś czas temu doszło do kilku stosunków bez zabezpieczenia. Ponadto zamiast miesiączki pojawiało się plamienie. Dodatkowo wykonywała Pani testy ciążowe zarówno apteczne, jak i b-HCG z krwi. Nie wykazały one wzrostu charakterystycznego dla ciąży. Niemniej jednak Pani objawy w dalszym ciągu się utrzymują, a są to przede wszystkim bóle piersi. Wydaje się, że w tej sytuacji należy powtórzyć testy ciążowe za kilka dni. Jeśli w dalszym ciągu będą negatywne to najlepiej udać się do ginekologa, aby sprawdzić, jaka jest przyczyna tych zaburzeń miesiączkowania. Nie jest wykluczone, że doszło u Pani do pojawienia się zaburzeń hormonalnych. Lekarz wykona badanie ginekologiczne oraz USG dróg rodnych (sprawdzi grubość endometrium, czy są jakieś zmiany podejrzane np. polipy). Może też zlecić badania ogólne krwi oraz wcześniej wspomniane poziomy hormonów płciowych. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

https://portal.abczdrowie.pl/bol-piersi

https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.