Kiedy wykonać test ciążowy z krwi?

Witam, kiedy można zrobić test z krwi żeby sprawdzić czy się jest w ciąży? Miesiączke miałam od 7 do 12 października 12 października kochałam się z mężem później za trzy dni dalej się kochaliśmy i przed wyjazdem męża z 18 na 19 października też stosunek się odbył. Więc kiedy tak mniej wieciej mogę zrobić test z krwi?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

test ciążowy z krwi wykrywający poziom hormonu beta-HCG jest bardziej wiarygodny aniżeli test ciążowy z moczu.

Jednak zarówno w jednym, jak i drugim przypadku należy odczekać wyznaczony czas, aby nie doszło do zakłamania wyniku. W przypadku testu ciążowego z krwi pierwszą próbę można wykonać po 8-10 dniach od zbliżenia. Najbardziej miarodajny wynik będzie jednak możliwy do uzyskania w dniu spodziewanej miesiączki.

Może więc Pani już teraz spróbować oznaczyć poziom beta-HCG z krwi, aby sprawdzić, czy nie doszło do zapłodnienia po pierwszych dwóch stosunkach. Od ostatniego stosunku minęło jeszcze zbyt mało czasu.

Badanie beta-HCG zostało dokładniej opisane pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.