Kiedy należałoby wykonać test w tym przypadku?

Witam. Proszę o odpowiedź. Zaczelam nowe opakowanie tj we w czwartek 1 tabletke wszystko brałam zgodnie z czasem w sobotę wspolzylam i 8 tabletke zapomnialam zazyc i zazylam ja prawie równocześnie z 9 tabletka. Jaka jest możliwość obniżenia skuteczności zajscia w ciążę. Proszę o odpowiedź. I kiedy bym mogła zrobić test ciążowy.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

test ciążowy można wykonać najwcześniej po około dwóch tygodniach od zbliżenia. Testy wykonane we wcześniejszym terminie mogą nie być wiarygodne. Warto również oznaczyć poziom beta-HCG, który jest bardziej miarodajny aniżeli test apteczny.

Nie napisała Pani, jakie tabletki antykoncepcyjne Pani stosuje. W większości przypadków opóźnienie w przyjęciu tabletki wynoszące więcej niż 12 godzin wymaga przyjęcia zaległej tabletki tak szybko jak to możliwe oraz stosowania dodatkowego zabezpieczenia przez 7 dni. Stosunki, które odbyły się w tygodniu poprzedzającym opóźnienie uważa się za ryzykowne – stąd konieczność zrobienia testu ciążowego.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami znajdzie Pani pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zapomnialam-zazyc-tabletki-23-godzinne-opoznienie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opoznione-przyjecie-8-tabletki-z-blistra-a-konsekwencje-stosunku-bez-zabezpieczenia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opoznione-przyjecie-8-tabletki-antykoncepcyjnej-a-dalsze-postepowanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.