Kiedy powinnam wykonać test ciążowy w takiej sytuacji?

Witam. Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne MyWy od półtorej roku (tabletki 24 4). Nowe opakowanie tabletek zaczęłam we wtorek rano (tabletki biorę o godzinie 6:30). Następnego dnia wieczorem doszło do stosunku a partner skończył we mnie. W sobotę miałam trochę stresujący dzień przez co zapomniałam wziąć 5tej tabletki o stałej porze i wzięłam ją o 22:30 czyli po 16 godzinach. W noc po wzięciu tabletki w ogóle nie spałam bo bardzo się stresowałam tym spóźnieniem. Z tego co wyczytałam tabletka po nic by nie dała w tym przypadku ponieważ od stosunku minęły prawie trzy dni, poza tym spóźnioną tabletkę wzięłam w sobotę wieczorem a o tej godzinie ani w niedzielę lekarz by mnie nie przyjął. Kolejne tabletki przyjmowałam już regularnie o 6:30. Od tego czasu nie współżyłam. Jaka jest szansa, że mogłam zajść w ciążę? Proszę o szybką odpowiedź ponieważ ta sytuacja nie daje mi spokoju. Kiedy ewentualnie mogłabym najszybciej wykonać test ciążowy aby wyniki nie były sfałszowane. Pozdrawiam.
KOBIETA, 25 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

kluczowe są informacje, jakie znajdują się w ulotce dołączonej do Pańskich tabletek. Znaleźliśmy bowiem ulotkę, z której wynika, iż producent tabletek antykoncepcyjnych MYWY dopuszcza opóźnienie wynoszące mniej niż 24 godzin.

Jeśli taka informacja również znajduje się w Pańskiej ulotce, to nie ma Pani powodów do obaw i jest Pani chroniona z uwagi na to, że opóźnienie w Pani przypadku wyniosło 16 godzin. Test ciążowy staje się wiarygodny po około 14 dniach od zbliżenia. Może Pani również oznaczyć poziom hormonu beta-HCG we krwi, ale również po ok. 10-14 dniach.

Inne pytania o opóźnienia w przyjmowaniu tabletek znajdują się tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/17-godzinowe-opoznienie-w-przyjeciu-tabletki-yasminelle,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/13-godzinowe-opoznienie-w-przyjeciu-14-tabletki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/15-godzinowe-opoznienie-w-przyjeciu-tabletki-a-zmniejszenie-ochrony.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.