Opóźnione przyjęcie 8. tabletki z blistra a konsekwencje stosunku bez zabezpieczenia

Witam. Wzięłam za późno 8 tabletkę z blistra. Normalnie biorę je o 7 rano a wtedy zapomniałam i wzięłam ją o 20. Dzień później kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia i nie wiem czy to będzie niosło za sobą jakieś konsekwencje. Liczę na odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ochrona hormonalna mogła być przejściowo zmniejszona. Nie można wykluczyć ryzyka zapłodnienia. Należy wykonać test ciążowy po upływie minimum 2 tygodni od stosunku. W przyszłości jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, należy przez kolejnych 3-5 dni stosować dodatkową formę antykoncepcji.