Opóźnienie w przyjęciu 18 tabletki antykoncepcyjnej

Witam, Biorę pierwszy raz tabletki antykoncepcyjne i zapomniałam wziąść 18 tabletki, gdy się zorientowałam wzięłam ją natychmiast jednak mineło już 14h. Dopiero później wyczytałam, że w tym przypadku muszę wziąść tabletki z nowego opakowania bez przerwy. Ja jednak tą przerwę chciałabym zrobić ponieważ jest to moje pierwsze opakowanie. Czy moge jakoś tą przerwę zrobić mimo że już wziełam tą zapomnianą tabletkę?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Należy postępować zgodnie ze wskazaniami na ulotce. W przeciwnym razie, należy do rozpoczęcia kolejnego blistra stosować dodatkową formę antykoncepcji, np. prezerwatywę.