Czy jeśli będę zabezpieczać się przez najbliższy tydzień bądź unikać stosunków płciowych, istnieje ryzyko ciąży?

Witam, Przyjmuję tabletki Dionelle, w ostatnim tygodniu poprzedniego blistra spóźniłam się z tabletką o około 14h, więc zgodnie z zaleceniami z ulotki po jego skończeniu od razu zaczęłam nowe opakowanie bez 7-dniowej przerwy. W czwartek kochałam się z chłopakiem, w piątek natomiast zapomniałam wziąć tabletki, wzięłam ją po około 13h. Jest to 7 tabletka blistra. Czy jeśli będę zabezpieczać się przez najbliższy tydzień bądź unikać stosunków płciowych, istnieje ryzyko ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli przyjęła Pani kolejne opakowanie bez przerwy, tak naprawdę uznajemy, że "jest" Pani w drugim tygodniu w sensie postępowania w przypadku zapomnianej tabletki. Ryzyko ciąży jest zatem znikome. Nie ma powodów do niepokoju.