Czy jest ryzyko wystąpienia ciąży w tym przypadku?

Witam, mam pytanie odnośnie stosowania antykoncepcji. W czwartek zapomniałam zażyć tabletki (był to 3 tydzień w blistrze, stosuję tabletki Vines) ale doszło do stosunku. Zapomniałam o przyjmowaniu leku, więc połknęłam zaległe tabletki dopiero w sobotę. Czy jest ryzyko wystąpienia ciąży? Dodam ze choruje na zespół policystycznych jajników.

To ilu tabletek Pani nie przyjęła??? W trzecim tygodniu przyjmowania dzień zapomnianej tabletki należy traktować jak pierwszy dzień przerwy, czyli np. zapomniała Pani w czwartek tabletki, a planowo kończyła opakowanie w sobotę. Czwartek jest pierwszym dniem przerwy, co oznacza rozpoczęcie kolejnego blistra w czwartek, a nie w kolejną sobotę, jak było dotychczas.