Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej i stosunek 4 dni przed opuszczeniem tabletki

Witam!!! Zapomiałąm wziąść tabletki w niedziele , w poniedziałek wziełam pominietą tabletkę i prawidłową . Miedzy nieprzyjeciem tabletki a przyjeciem zapomnianej nie mineły 24h . Współzyłam 4dni przed pominięciem tabletki . Czy istnieje ryzyko ciązy ? Zgodnie z zaleceniami bede po dokonczeniu blistra zacznie bez przerwy nastepny. Czy powinnam się zabezpieczać w tym okresie ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Niestety nie napisała Pani w którym tygodniu doszło do pominięcia tabletki. Jeśli zastosowała się Pani do zaleceń zawartych w ulotce i nie ma adnotacji o osłabionym działaniu tabletek to ochrona przed ciążą zostanie zachowana.