Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej w drugim tygodniu stosowania i odbyty stosunek

Dzień dobry,Mój problem związany jest z tabletkami antykoncepcyjnymi. Sytuacja wygląda następująco: W śr po 20 wziełam tabletkę i współżyłam z chłopakiem a nastepnego dnia zapomniałam zażyć tabletki( 2 tydzień przyjmowania tabletek) . W pt po godz 20 przyjęłam zaległa pigułkę z czw i ta która miałam wziąść w ten dzień. Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogę zajść w ciąże? I czy powinnam się dodatkowa zabezpieczać i przez jaki czas?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ jest to drugi tydzień tabletek, ryzyko ciąży jest bardzo niskie. Nie ma powodów do niepokoju. Nie ma także potrzeby, by zabezpieczała się Pani dodatkowo.