Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej i odbyte stosunki a ryzyko ciąży

Sprawdzałam 15 dnia czy nie zapomniałam czasem o tabletce, chociaż w ten dzień juz jedną wziełam. okazało się, że łacznie z 15 dniem wziełam 14 tabletek a powinnam 15. Zgodnie z ulotką natychmiast wziełam pominiętą tabletke. Problem w tym, że nie wiem kiedy tę tabletkę pominęłam i obawiam się, że mogły minąć 2-3 dni.Odbyłam stosunek w tym tygodniu, w którym pominęłam tabletkę, jak duże jest ryzyko zajścia w ciążę?

Witam serdecznie. Oczywiście ryzyko istnieje ale nie jest ono już tak duże ze względu na fakt iż dalej przyjmuje Pani antykoncepcję. Proszę jednak nie wykonywać przerwy pomiędzy opakowaniami i od razu rozpocząć nowe po przyjęciu ostatniej tabletki. Warto także przez najbliższy tydzień dodatkowo się zabezpieczyć.