Pominięcie tabletki w 8 dniu po 7-dniowej przerwie

Zrobiłam 7 dniowa przerwę, i powinnam zacząć brać nowy blister w sobotę...ale niestety zapomniałam i wzięłam nowa tabletkę w niedziele. Czyli moja przerwa trwała 8dni? Czy w niedziele powinnam wziąć 2 tabletki? Czy przez to ze wzięłam jedna tabletkę i przerwę wydłużyłam o jeden dzień, skuteczność antykoncepcji się zmniejszyła?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

8dniowa przerwa wiąże się niestety z pewnymi konsekwencjami. Po  pierwsze wszystkie stosunki mające miejsce w trakcie przerwy należy uznać za niezabezpieczone, mogące doprowadzić do zapłodnienia. Po drugie, od tej pory należy stosować dodatkowe metody antykoncepcji przez kolejnych 7 dni.
W obecnym miesiącu Pani cykl został przesunięty o jeden dzień.
Pozdrawiam.