Czy istnieje jednak ryzyko ciąży?

14 godzinne opóźnienie w przyjęciu 4 tabletki z blistra Slinda, a dwa dni wcześniej był stosunek na początku chwilę bez zabezpieczenia a na koniec z zabezpieczeniem. Czy jest ryzyko ciąży? Tabletki przyjmuję już ponad 1,5 roku
KOBIETA, 21 LAT 4 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tabletki antykoncepcyjne Slinda przyjmuje się co 24 godziny. W ulotce dołączonej do opakowania można znaleźć informacje, z których wynika, iż opóźnienie mniejsze niż 24 godziny nie powinno znacząco wpływać na skuteczność tej formy antykoncepcji.

W takiej sytuacji trzeba zażyć zaległą tabletkę tak szybko, jak to możliwe, z następną o standardowej porze – nawet jeśli miałoby to oznaczać zażycie dwóch tabletek antykoncepcyjnych jednocześnie. Gdyby opóźnienie wynosiło więcej niż 24 godziny, wówczas wymagane byłoby stosowanie dodatkowego zabezpieczenie.

Wydaje się więc, że ryzyko ciąży w Pani przypadku nie jest duże. Dla pewności warto wykonać test ciążowy za dwa tygodnie.

Odpowiedzi na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/14-godzinne-opoznienie-w-przyjeciu-tabletki-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-byc-w-ciazy-po-opoznieniu-o-14-godzin-w-przyjeciu-tabletki-antykoncepcyjnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mam-przyjac-pominiete-tabletki-antykoncepcyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.