14-godzinne opóźnienie w przyjęciu tabletki a ryzyko ciąży

Witam, biorę tabletki od roku, zapomniałam wziąć 2 tabletki(poniedzialek) i przyjęłam ją z 14 godzinnym opóźnieniem. W niedziele odbył się stosunek, czy jest duże ryzyko ciąży? Od tego czasu tabletki przyjmuje regularnie i nie było stosunku już po pominięciu tabletki

Lek. Tomasz Budlewski

Przez 7 dni powinna Pani stosować dodatkową metodę antykoncepcji w postaci np. prezerwatywy. Ryzyko ciąży jest i określiłbym je jako raczej umiarkowane.