Czy mam się obawiać zajścia w ciążę?

Dzień dobry, Od kilu miesięcy stosuję tabletki antykoncepcyjne Belara. Do tej pory nie zdarzyło mi się pominąć tabletki. Pierwszą tabletkę z blistra miałam przyjąć w czwartek, jednak zapomniałam o tym i przyjęłam ją dopiero w piątek, z około 14 godzinnym opóźnieniem. W czwartek kochałam się ze swoim partnerem bez dodatkowego zabezpieczenia w postaci prezerwatywy. Czy powinnam obawiać się ciąży? Serdecznie dziękuję za odpowiedź

Owszem, istnieje ryzyko ciąży, ponieważ w przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu mogło dojść do owulacji. Na pewno teraz powinna Pani stosować dodatkową antykoncepcję, a test ciążowy jest wiarygodny najwcześniej 14 dni po stosunku.