Czy mogłam zajść w ciążę przez zapomnienie o jednej tabletce?

Witam! Biorę tabletki od ponad roku. Wczoraj, tj. środa zapomniałam tabletki z 3 tygodnia. Miałam ją przyjąć o 20, a przyjęłam ją dzisiaj, tj. czwartek o 6.30 rano. We wtorek kochałam się z partnerem i doszło do wytrysku, dzień później, czyli w środę zapomniałam tabletki. Czy mam się obawiać ciąży? Proszę o poradę.

Witam serdecznie!
W opisanej sytuacji nie ma zwiększonego ryzyka ciąży. Zapomniana tabletka została przyjęta z 10,5-godzinnym opóźnieniem, co oznacza, że działanie antykoncepcyjne nie zostało obniżone. Producenci preparatów hormonalnych podkreślają, iż dopuszczalne jest 12-godzinne opóźnienie przyjęcia tabletki bez wpływu na skuteczność preparatu. W obecnej sytuacji może Pani dalej przyjmować tabletki wg wcześniej ustalonego schematu.
Pozdrawiam