Jaka jest szansa, że mogłam zajść w ciążę?

Witam, w minionym tygodniu skończyły mi się tabletki i dostałam okres. W tym tygodniu we wtorek o 20.30 powinnam wziąć tabletkę 1 z nowego bliestra i zapomniałam, wzięłam w środę o 7.45. W środę wieczorem wzięłam następną tabletkę zgodnie z czasem i wieczorem kochałam się z chłopakiem. Czy mogę być w ciąży? Nie stosowaliśmy dodatkowego zabezpieczenia i skończył we mnie. Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ryzyko ciąży rośnie, jeśli tabletka jest przyjęta z 12 godzinnym opóźnieniem. W Pani przypadku przerwa była krótsza zaledwie o 15 min, a ponadto dotyczy to pierwszej tabletki z opakowania.

Z tego względu proponuję zastowanie tabletki po stosunku. 12 godzin po tabletce "po", powinna Pani powrócić do standardowej antykoncepcji i przez najbliższe 7 dni dodatkowo się zabezpieczać (np. prezerwatywami).