Jakie są skutki uboczne tabletki po?

Witam, w minionym tygodniu skończyły mi się tabletki i dostałam okres. W tym tygodniu we wtorek o 20.30 powinnam wziąć tabletkę 1 z nowego blistra i zapomniałam, wzięłam w środę o 7.45. W środę wieczorem wzięłam następną tabletkę zgodnie z czasem i wieczorem kochałam się z chłopakiem. Nie stosowaliśmy dodatkowego zabezpieczenia i skończył we mnie. Proszę o odpowiedź. Zastosowałam "tabletkę po" w 65 godzinie, gdyż miałam problem z dostaniem recepty. Lekarz nie chciał mi wypisać. Czy po "tabletce po" może być skutkiem ubocznym częste oddawanie moczu? Czy mimo wszystko mogę być w ciąży?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niepotrzebnie brała Pani dodatkowo "tabletkę po". W ten sposób naszpikowała się Pani hormonami... Rozumiem oczywiście nerwy spowodowane myślą o nieplanowanej ciąży. Przy zapomnieniu o tabletce w pierwszym tygodniu nowego opakowania należy przyjąć ją jak najszybciej i przez najbliższy tydzień zachować wstrzemięźliwość lub stosować dodatkowe metody, np. prezerwatywę. Szansa, że zaszła Pani w ciażę, jest znikoma, proszę się nie denerwować. Częste oddawanie moczu może być spowodowane raczej infekcją pęcherza moczowego - warto udać się do lekarza i wykonać badanie ogólne moczu.

Pozdrawiam serdecznie!