Czy testy ciążowe mogły dać fałszywy wynik?

Mialam trzydniowy okres 5.07.2021r.Średnio moj cykl wynosi 33dni.do dziś tj.24.08.2021r okresu brak.od 15.08 plamię.Raz jasno różowa wydzielina,raz śluz z plamka krwi lub same plamki krwi.przez 3dni miałam rozwolnienie.Wspolzylam w dni płodne w sierpniu bez zabezpieczenia. W dn.15.08 i 23.08 zrobiłam test ciążowy- obydwa ujemne. W pierwszej ciąży testy nie wykazały, dopiero usg wskazalo 6ty tydzień ciąży. Dzis lekko tkliwe piersi. Czy testy mogły nie wykazac ze jestem w ciąży ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

testy ciążowe mogą nie wykazać ciąży, jeśli poziom hormonu beta-HCG nie jest zbyt wysoki, co jest związane z wczesną ciążą. Bardziej czułe są testy z krwi aniżeli testy ciążowe z moczu, dlatego zachęcamy do wykonania testu pierwszą metodą.

Nie wspomina Pani, kiedy dokładnie doszło do współżycia bez zabezpieczenia. Być może minęło za mało czasu, aby test ciążowy z moczu był wiarygodny. Najbezpieczniej wykonać go bowiem w dniu spodziewanej miesiączki.

Niepokojące jest plamienie, które u Pani występuje od ponad tygodnia. Plamienie implatancyjne nie trwa tak długo, najczęściej trwa krócej niż miesiączka, a czasem tylko kilka godzin. Plamienie może być sygnałem świadczącym o wystąpieniu nieprawidłowości, takich jak mięśniaki macicy. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na ten temat: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-zamiast-okresu-przyczyny-ciaza-bol-podbrzusza.

Najlepiej by było sprawdzić poziom beta-HCG we krwi oraz udać się do ginekologa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.